1 OKTÓBRA – 75 výročie odchodu do Otcovho domu arcibiskupa Pavla Huyna

Posted by on október 4, 2021 in Bez kategorii | Komentáre vypnuté na 1 OKTÓBRA – 75 výročie odchodu do Otcovho domu arcibiskupa Pavla Huyna

1 OKTÓBRA – 75 výročie odchodu do Otcovho domu arcibiskupa Pavla Huyna

V piatok popoludní sme sa vydali do kláštora sestier tešiteliek v Rajhrade. Cieľom našej cesty bola účasť na spomienkovej slávnosti pri príležitosti 75. výročia smrti ich zakladateľa, o. arcibiskupa Pavla Huyna.

V hodine milosrdenstva sa začala krížová cesta vedená najmladšími sestrami, ktorá nám prostredníctvom myšlienok otca Huyna približovala tajomstvo vykúpenia.

Potom sme boli pozvaný do diecézneho múzea na výstavu, ktorá približovala život a činnosť Pavla Huyna ako brnenského biskupa. Bola to pre nás príležitosť nahliadnuť do jeho rodinného života a spoznať jeho pastoračné metódy.

Vrcholným momentom bola slávnostná sv. omša celebrovaná generálnym predstaveným o. Michalom Krysztofowiczom a jeho spolubratmi. V kázni nám o. Generál priblížil tajomstvo Olivovej záhrady, ako ho predstavil vo svojom evanjeliu sv. Ján, ktorý kladol dôraz na jednotu udalostí Kalvárie a Olivovej hory.

Po sv. omši sa spoločná oslava preniesla do kláštorného refektára.