5. Októbra – Intenzívne :)

Posted by on október 8, 2019 in Bez kategorii | Komentáre vypnuté na 5. Októbra – Intenzívne :)

5. Októbra – Intenzívne :)

Prvá sobota v mesiaci bola v našej mariánskej bazilike veľmi intenzívna. Veľké sviatkovanie sa začalo už od rána, na ten deň totiž pripadol sviatok sv. Sestry Faustíny – patrónky našej Kongregácie. Rannú svätú omšu celebroval pán biskup František Rábek, vojenský ordinár, homíliu na túto prležitosť predniesol o. Michal Krysztofovicz. Uvažoval o tom, že apoštolskom Božieho Milosrdenstva, bola vlastne tou maličkou, o ktorej hovorilo evanjelium, bola tou maličkou, ktorej Boh ukázal svojho Syna v tajomstve svojho milosrdenstva. Po svätej omši mali veriaci možnosť uctiť si relikvie sv. Sestry Faustíny.

Následnou o 10, 30 hod. Začala sa púť slovenských maďarov, ktorí sa pri príležitosti svojho sviatku Magyarok Nagyasszonya (Veľká Matka Maďarov – Uhrov) prišli pokloniť svojej Matke a Kráľovnej. Pontifikálnej svätú omšu slávil o. arcibiskup Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Okolo oltára sa zhromaždilo takmer dve tisíc veriacich a svätú omšu koncelebrovalo takmer 30 kňazov. Po skončení slávnosti, pri Lurdskej jaskyni Mons. Orosch navštívil múzeum zakladateľa našej Kongregácie otca Litomiského. Dopoludňajších program sme zakončili spoločným obedom v kláštorom refektári.

Popoludní sa naša bazilika naplnila veriacimi pútnikmi ktorý tak odpovedali na výzvu Panny Márie vo Fatime, ktorá prosila o modlitbu ruženca. Pobožnosť viedol a svätú omšu celebroval o. Timoteusz Górecki.