17 – 18 september: Po stopách spolubratov (2)

Posted by on september 21, 2019 in Bez kategorii | Komentáre vypnuté na 17 – 18 september: Po stopách spolubratov (2)

17 – 18 september: Po stopách spolubratov (2)

V utorkové ráno sme po rannej svätej omši vyrazili na cestu po stopách našich spolubratov. Vydali sme sa do Prahy, kde sme navštívili kostoly a domy v ktorých pôsobili Tešitelia českej provincie . Najdôležitejším bodom z ktorého sme aj začali bratské putovanie bol cintorín, na ktorom je pochovaný náš otec Zakladateľ, o. Jozef Litomiský. Pri jeho hrobe sme sa modlili na úmysly našej Kongregácie, s ktorými sme spojili aj úmysly našich duchovných priateľov a dobrodincov, ktoré sme so sebou v mysli vzali. Na vyšehradskom cintoríne sme našli aj miesto odpočinku osvieteného pána kanonika Antona Stríža, ktorý mal smútočnú kázeň nad ostatkami zakladateľa v deň jeho pohrebu, teda 11. 06. 1956.

Keď sme odchádzali z Vyšehradu, naše kroky viedli do kostola Najsvätejšieho Spasiteľa, ktorý sa nachádza oproti vchodu na Karlov most, potom sme sa vydali do kostola Najsvätejšej Trojice, v ktorom naši spolubratia začali svoje pôsobenie v roku 1937. Po ceste sme sa na chvíľu zastavili v kostole Bolestnej Matky Božej na Sloupi, kde otec zakladateľ celebroval svoju prvú – primičnú svätú omšu , poslednou zástavkou našej tešiteľskej cesty bol kostol Nanebovzatia Panny Márie v Prahe – Karlove.

Následne sme sa vydali na Velehrad, aby sme v tichu odovzdali Bohu naše úmysli a odtiaľ cestou do Marianky sme sa zastavili na krátku návštevu našich sestrier Tešiteliek v Rajhrade, kde sme sa modlili pri hrobe zakladateľky, božej služobníčky matky Rózy Vůtěchovej.