14. januára – VÝNIMOČNÉ STRETNUTIE

Posted by on január 23, 2018 in Bez kategorii | Komentáre vypnuté na 14. januára – VÝNIMOČNÉ STRETNUTIE

14. januára – VÝNIMOČNÉ STRETNUTIE

V pondelok dopoludnia sme sa vydali z Mariánky do Bojníc na stretnutie s pánom Štefanom Vyletelkom. Pán Štefan bol novicom našej kongregácie, a počas svojho noviciátu v kláštore v Leviciach zažil na vlastnej koži udalosti tzv. Barbarskej noci. Stretnutie bolo veľkým obohatením pre obe strany, nie len že sme sa veľa dozvedeli z histórie, ale hlavne sme sa vzájomne duchovne povzbudili. Pán Štefan nám hovoril o svojich dojmoch zo stretnutia s Milým Otcom – Zakladateľom nášej kongregácie. Po prvý raz ho stretol v roku 1949 pri jeho návšteve v Leviciach. Štefan bol v tej dobe zakristiánom a miništroval Milému Otcovi pri svätej omši. Potom bol slávnostný obed na počesť vzácnej návštevy, ktorého sa zúčastnila celá komunita.

V súčasnosti pán Štefan prežíva jeseň svojho života. V máji si budú spolu s manželkou pripomínať 60 rokov spoločného života. Napriek plynutiu času nemožno u neho nezbadať prítomnosť tešiteľského ducha – aj keď prežívaného mimo kláštorné múry.

Pripomíname, že z Bojníc pochádzali bratia Bernard a Michal Kurucárovi, významný pátri tešitelia. Spočívajú teraz na neďalekom cintoríne, boli sme sa na ich hrobe pomodliť. Stretnutie s pánom Štefanom bolo ďalším z krokov smerujúcich k otvoreniu procesu blahorečenia P. Jozefa Litomiského. Ďakujeme Pánu Bohu za všetkých ľudí, ktorých nám doprial stretnúť na tejto ceste!